O závodu

Žďárské vrchy jsou mou srdcovou záležitostí. Ačkoliv se jedná o jedno z nejkrásnějších míst naší země české, cíleně sem zavítá jen málokdo. A to jsem chtěl změnit. Každý navštěvuje Krkonoše, Beskydy, Orlické hory nebo Jeseníky. Všechna tato pohoří se mohou chlubit náročnějším terénem, ale nepřekonají jednu zásadní věc. Žďárské vrchy mají své osobité kouzlo. Místní kopcovitá krajina je jedinečná ve své osamělosti a zvlněnosti. Stojíte na kopci a z dálky koukáte na jednu vesničku. Víc nic, jen louky, kopečky a lesy. Svým charakterem je místní krajina trochu podobná Šumavě, jen příroda odpovídá ryze představě české krajiny.

Saar Challenge, neboli Žďárská výzva, nabízí tři trasy, které se od sebe liší svou délkou a obtížností. Při trailovém maratonu o vzálenosti 44 km závodník nastoupá více než 900 výškových metrů a zdolá nejvyšší místo Žďárských vrchů. Další dvě trasy jsou dlouhé 21 km a 7 km, ani na nich nebude o terén a kopce nouze. Na trati Saar Challenge Vás čeká terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy, ale hlavně minimum asfaltu.

Tento závod chce všem především zprostředkovat krásný a čistý sportovní zážitek se vším, co k němu patří. Čekejte tedy krásnou trať, dobré občerstvovačky, kvalitní systém kontrol, pěkné zázemí a rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se mohli se soupeři adekvátně poměřit.

Pokud tedy chcete zkusit tak trochu jiný závod v přírodě, budeme se na Vás moc těšit 🙂 Zdraví Jakub.