6. ročník minulostí

6. ročník minulostí

Přátelé, kamarádi, kolegové sportovci.

Uběhl den a půl od závodu a mě pomalu čeká poslední vyložení materiálu. Nepočítám k tomu odznačení trati, ale to už bude za odměnu. Těším se, jak se zastavím v Kadově nebo U Kolouška, tedy tam, kde Longaři běželi, ale neměli čas se zastavit 🙂 Každopádně tyto dvě místa doporučuji navštívit všem…

V tuto chvíli se ale zastavím a zkusím v rychlosti zhodnotit letošní ročník. Nevím jak u Vás, ale letošek mně přidělal více vrásek, než jindy a asi tomu tak je i u ostatních organizátoru sportovních a podobných akcí. Ve zmatku a nejistotě, která panovala od jara jsem moc rád, že nás neopustili naši partneři a my jsme vám mohli zajistit stejný servis a v něčem dokonce i lepší než kdy jindy. Ta tuto důvěru všem děkujeme a velmi si ji ceníme.

My jsme však pouze jednou stranou mince. Závod takový jaký je děláte hlavně vy. Tím jací jste. Jsem moc rád, že se každý rok setkáváme v krásné a pohodové atmosféře, kde se k sobě chováme přátelsky, hezky a s respektem. Toto i přes jakoukoliv nepřízeň nás žene dál a po týdnu odpočinku se zase tešíme na pořádání dalšího ročníku 🙂 Kde jinde se stane, že za mnou (organizátorem) jdou závodníci a potřesou mně rukou a poděkují nebo jim stojí za to nám naspat mail. Ač to není na první pohled vidět, tak mě to vážně moc těší a všem děkuji.

Za mě si myslím, že se to opět povedlo a snad si každý sobotu užil. Trať je nádherná. Je zde vše – polní a lesní cesty, pole, louky, kopce, kameny…. Ano, trasa by mohla být „extrémnější“ a „těžší“, ale bylo by to za cenu toho, že byste ze Žďárských vrchů neokusili vše a mým prvořadým cílem je Vám všem ukázat komplexně toto krásné místo, které stojí navštívit i ve svém volném čase. To se snad podařilo.

Pokud se vám závod líbil, zmiňte se o něm svým kamarádům či kolegům, napište nám. To je pro nás nejlepší cesta jak šířit povědomí o naší akci. Lepší jak rádio nebo televize 😉

Co bude příští rok, to se uvidí. S jistotou ale mohu říci, že Saar proběhne a opět bude ve stejném termínu 🙂

Mějte se krásně, užívejte posledních dozvuků babího léta, a pokud budete chtít, tak se příští rok opět shledáme v Hlinsku.

PS.: Výsledky jsou již na webu, diplomy a fotky, které se nyní třídí, čekejte během zítřka.

Běhu zdar, za mou rodinu, kamarády a za všechny, kteří nám pomáhají a podporují nás zdraví Jakub.

Děkujeme: HUDYPardubice, Pulsmetry a GPS hodinky (Garmin, Polar, Suunto), Volchem.cz, metaXtren, ROYAL BAY Česko & Slovensko, Hlinsko, Sportoviště města Hlinska, Pivovar Rychtář, POHANKA-jídelna pro zdraví, Tatra a dalším za jejich podporu.

8Komentáře

 • Matěj Brdíčko, 21 září, 2020 @ 5:00 pm Reply

  Za mě opět na 1” , krásná trasa, pohodová parta lidí na trase, v zázemí i na občerstvovačkách 😁. Je super, že se najde taková parta nadšenců, která uspořádá závod s rodinnou atmosferou v nádherné krajině 👍. Letos jsem to běžel po druhé a opět závod nezklamal ,jen se v tom Hlinsku cítím čím dál víc jako doma 😎. Díky za super sobotu jste borci a za rok ahoj 👏🏃‍♂️

 • Pavel Hradecký, 21 září, 2020 @ 7:47 pm Reply

  Závod se mi velmi líbil takový jaký je. Je to příjemný mix technické části přes kameny, kořeny a spoustu klidných části po loukách. Velmi chválím perfektní značení trati a dobré rozmístění občerstvovaček. Prostě je to krásný výlet po Ždárské krajině. Ještě jednou velké poděkování.

 • Jiří Štos, 21 září, 2020 @ 8:24 pm Reply

  Děkuji za nádherný den ! … Mohl bych napsat závod, ale Saar Challenge pro mě není jen závod. Je to úžasná akce se skvělou atmosférou, báječnými lidmi a nadstandardním komfortem, co se zázemí a občerstvení týká (“POHANKA” – zdravá výživa 😋, RYCHTÁŘ 🍺 😁, …). Závod je za “pár” hodin odběhnutý 😉, ale zážitky zůstávají dlouho potom. A tohle je opravdu srdcovka s rodinnou atmosférou, navíc v místě, které mám osobně moc rád. Velký dík patří všem co se na organizaci a zajištění závodu podíleli. Nemělo to chybu 👍🏻! Jste skvělí !!!

 • Dejf Runner, 21 září, 2020 @ 9:08 pm Reply

  Byl jsem na prvním ročníku a teď podruhé a musím jen a jen chválit. Už první ročník byl parádní, ale je vidět ten obrovský posun. Děláš to dobře Jakube! Co se trati týká (long), nech ji jaká je, dost jiných akcí jde cestou extrémní náročnosti, ale téměř nikde se běžný hobík takhle dobře neproběhne 😉

 • Marta Holická, 22 září, 2020 @ 8:41 am Reply

  Ahoj Kubo, zúčastnila jsem se tohoto závodu poprvé. Byla jsem nadšená. Závod byl těžký, ale běh nádhernou krajinou mě natolik uchvátil, že se hned běželo lehčeji. Jste super kolektiv a zorganizovat takovýto závod chce opravdu veliké odhodlání a lásku ke sportu. Obdivuji Tvou celou rodinu, která pomáhá. Vyzařuje z Vás nadšení a veselá mysl.
  Fandím Vám a děkuji za vše. Marta H.

 • Lukáš Vařečka, 23 září, 2020 @ 9:24 am Reply

  Celému týmu SAAR obrovský dík za skvělý závod. Jsem původem Hlinečák, letos jsem byl poprvé, rozhodně ne ale naposled. Perfektní organizace a “komorní” atmosféra tomuto závodu dává o to větší váhu!

 • Zdeněk, 24 září, 2020 @ 6:42 am Reply

  Běžel jsem Long a opravdu nádherná běžecká trať, je tam vše, přesně jak píšeš. Značení trati skvělé, mapové podklady samozřejmě, ovšem značení přímo na trati bylo příkladné. Je fajn vědět, že to značil někdo, kdo si uvědomuje, že běžec potřebuje občas i za rozcestím ujištění, že běží správně. A to tam bylo. Díky. Občerstvovačky paráda a především na nich pohodoví lidé, nepřišli si to jen odstát, byli aktivní, pomáhali, povzbuzovali. Patří jim VELIKÝ dík. No a mohu-li jen kosmetické zlepšení, pro mě, jako neznalého místopisu, by bylo fajn mít na kartičce s kontrolními body nejen jejich název, ale také kilometráž 😉 Těším se na příští ročník.

 • Eva Zajfrtová, 5 října, 2020 @ 8:26 am Reply

  Moc děkuji za parádní den, Saar challenge jsem běžela již potřetí, 2x long, letos kvůli zdravotním problémům (achilovky) jsem vyrazila pouze na short. Opět skvělá organizace, atmosféra, krásná hudba, jen tak dál. Jakube, díky tobě a celému týmu.Hezký den všem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *